Saaremaal toodetud piim on eriline oma päritolu tõttu, sest taimeriikide rohkus tagab piimale rikkalikuma maitsebuketi ja selline looduslikult ning ökoloogiliselt puhtamas keskkonnas toodetud tooraine annab piimale lisaväärtuse.
Saaremaa Piimaühistu mahetootja Jaan Kiider:
Lauda ümbruses on meil kultuurheinamaad, kuhu külvame spetsiaalset karjamaa seemnete segu, milles on vähemalt viis eri liiki taimi, mida loomal vaja, nagu valge ristik, nõiahammas, kõrrelised punane aruhein, raihein, juurde kasvab heina looduse tahtmist mööda. Eriti liigirikkad on muidugi looduslikud karjamaad ja kui hamba alla kogemata orhidee või teine vürtsikam taim satub, saab sellist luksust hiljem mõnes mahepiima- või juustupakis maitses aimata ja nautida.
Saaremaal ei ole pikki vahemaid piima transportimisel ning seetõttu jääb ära üleliigne loksumine.
Saaremaal ja Hiiumaal ei ela mutte. Kui mandril niidetakse silo tegemiseks heina, siis niiduki tera lõikab maapinna lähedalt, ja kuna seal on mutimullahunnikud, siis satub paratamatult natuke ka mulda silo hulka. Sealhulgas ka häid ja halbu mullas olevaid baktereid.
Saaremaal aga mulda sisse ei satu ja seetõttu on piim puhtama maistega ( sest loomasööt on puhtam).
Saaremaa on Eesti Päikesepealinn. Eesti kõige päikesepaistelisem piirkond on Saaremaal Sõrve sääres, kus päikesepaistet saab nautida 2101-2200 tunnil aastas, selgus Statistikaameti andemetest. Lääneranna Puhtu-Laelatu kaitseala põhjapiirkond on maailma kõige liigirikkam puisniit. Saarte ja Lääneranniku looduse liigirikkusest tuleneb piima eriline maitse.
Kuna väiketootjad karjatavad oma lehmi looduslikel rohumaadel sagedamini, on nende piimal erilist maitset ka rohkem.